Mnoho ľudí, ktorý uvažujú nad stavbou vysnívaného domu je zmätených pri otázke,

z čoho postaviť svoj sen?

tehlova stavba - Keramické montované domy ANVIKMurované domy

Na Slovensku má ešte stále veľký podiel na trhu tehla, ako základný stavebný prvok. No v západnej europe, je to už prežitok, ktorý je spojený s dlhším časom výstavby, hrubými obvodovými múrmi, čo zoberá v priemere 8% úžitkovej plochy, zložité financovanie a v neposlednom rade studený pocit v zimných mesiacoch od obvodových stien.

 

 

 

drevostavba - Keramické montované domy ANVIK

 

Montované drevodomy

Na druhej strane, veľkú popularitu získavajú drevené montované domy, ich výstavba je rýchla, steny, aj keď tenké, ale pri vhodne zvolenej izolácii, dobre izolujú ako tepelne, tak aj zvukovo. No mnoho ľudí, voči tomuto druhu výstavby nemá dôveru. Ide predsa o stavby z dreva, ich protipožiarna odolnosť je podstatne nižšia ako pri murovaných domoch, je tu možnosť, že časom bude drevo napadnuté roztočmi, hlodavcami, plesňami… S týmto problémom, sme sa často stretávali v zahraničí, kde sú drevené stavby veľmi rozšírené.

 

 

Keramické montované domy

Nakoniec sme objavili čaro keramických montovaným domov, ktoré nám umožňujú neskutočne rýchlu výstavbu, ich protipožiarna odolnosť nemá konkurenciu, napadnutie akýmikoľvek roztočmi je vylúčené, pri použití minerálnej vlny ako tepelnej izolácie, ide o difúzne otvorenú stavbu, čiže dom dýcha. Vlastne odpadajú všetky obavy z drevených montovaných domov a predsa dostanete montovaný dom, ktorý je v podstate murovaný. Dom, ktorého steny majú dokonca akumulačnú schopnosť (ako jediný druh stavieb) čiže teplo z domu počas kúrenia steny absorbujú a pri výpadku kúrenia, teplo odovzdávajú späť do domu. Výhod keramických montovaných domov je veľmi veľa a o nevýhodách sa nedočítate nikde, ide o stavbu z výlučne prírodných materiálov, o zdravé bývanie, ktoré si zaslúžite, ktoré chcete dať svojej rodine.

 

Stavebná firma ANVIK construction, špecialista na stavby montovaných domov podľa technológie známej už niekoľko desiatok rokov v Evrópe – hlavne v Nemecku a Škandinávií – jedná sa o montované keramzitové domy z ekologických keramzitových prefabrikátov. Táto technológia je v západnej Európe veľmi známa, jedná sa o modernú a pritom už vyzkúšanú technológiu. Naším klientom ponúkame montované domy stavané na základe keramzitovej technológie, ktorá je v Európe nesmierne cenená a je štandartným segmentom moderného stavebníctva.

 

Systém Praefa

Všetky montované domy stavané našou firmou sú realizované v technológií PRAEFA®. V západnej Európe sa tento systém úspešne používá od roku 1973. PRAEFA® umožňuje rýchle a jednoduché stavanie energeticky úsporných, ekologických montovaných rodinných a bytových domov. Táto technológia šetrí materiály pre povrchovú úpravu a hlavne zaisťuje optimálne tepelné podmienky a priaznivú mikroklímu interiéru.

V systéme PRAEFA® sa podľa ľubovolného architektonického projektu vykonáva stavba montovaného domu s využitím elementov stien s pripravenými okenními a dverovými otvormi, ako aj otvormi, trubkami a drážkami pre inštaláciu vykurovania, elektroinštaláciu a kanalizáciu. Hlavnou zložkou steny PRAEFA® je keramzit – kamenivo v podobe keramických guličiek, získávané vypalovaním zvláštneho druhu ílu pri teplotách cca 1200 C.

 

Steny z keramzitu sa vyznačujú predovšetkým týmito vlastnosťami :

  • teplé – akumulujú teplo vytvárané vo vnútry domu, teplo je vyžarované späť ked’ ho nejviac potrebujeme
  • tiché – štruktúra steny umožňuje pohlcovať zvuk
  • odolné
  • nehorľavé, nejvyššia trieda ohnuvzdornosti
  • odolné proti plesniam, hmyzu a hlodavcom
  • ekologicky nezávadné